Uniwersytet Medyczny w Łodzi dołączył do Institutional Open Access Program (IOAP)

Informujemy, że Uczelnia przystąpiła do programu wspierającego otwarty dostęp do publikacji naukowych Institutional Open Access Program (IOAP).

W ramach IOAP wydawnictwa Multidisciplinary Digital Publishing Institute (MDPI) autorzy afiliowani przy UM w Łodzi mają prawo do 10% zniżki na opublikowanie artykułu w czasopismach tego wydawcy. MDPI to szwajcarski wydawca 194 czasopism publikowanych w modelu otwartym m.in. Molecules (tytuł indeksowany w Web of Science i Medline).  Zakres tematyczny czasopism obejmuje chemię, nauki medyczne, fizykę, biologię, inżynierię, ochronę środowiska, socjologię, ekonomię, informatykę, matematykę oraz materiałoznawstwo.

W celu uzyskania zniżki należy:

• dodać artykuł w elektronicznym systemie zgłaszania manuskryptów SuSy: Submit Manuscript,
  • wybrać z bocznego menu: Display Submitted Manuscripts,
  • wybrać z listy instytucji Medical University of Lodz.

Więcej informacji: