Szlachetna Paczka w UM w Łodzi

Szlachetna Paczka!

Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym projekcie –  Szlachetnej Paczce. To już 17. edycja projektu, którego przesłaniem jest niesie pomocy najbardziej potrzebującym. To „pomoc mądra” – odpowiedź na konkretne potrzeby wybranej rodziny, tak by wsparcie w przysłowiowym „stawaniu na nogi” było łatwiejsze.

W tym roku do akcji włącza się Uczelnia, wspierając inicjatywę kwotą pięciu tysięcy złotych. Drugim źródłem finansowania jest zbiórka organizowana wśród  pracowników Uniwersytetu.

Pomóc można przekazując  pieniądze do puszek, usytuowanych  w trzech lokalizacjach:

a) Rektorat – hol, II piętro
b) Pl. Hallera – w pokoju nr 207 – BHP
c) Centrum Informacyjno-Biblioteczne – Informatorium, I piętro

Można również zaangażować się w zakup produktów, pakowanie, oklejanie i zawiezienie paczek do magazynu Szlachetnej Paczki, czy samych obdarowywanych !

Liczy się każdy, nawet najmniejszy gest!

Finał projektu odbędzie się 9 i 10 grudnia 2017,dlatego już dziś zachęcamy do działania!

Informacje dotyczące rodzin, którym pomagamy  w tym roku:

1.     – Samotna matka (52 lata), wychowująca dwoje dzieci (11 i 14 lat) oraz opiekująca się bardzo chorą mamą (po udarze). Bohaterka straciła pracę, kiedy zakład pracy, w którym była zatrudniona, został rozwiązany. Nie poddała się i obecnie pracuje jako przedszkolanka. Przychód na członka rodziny to 490 zł. Potrzeby rodziny to: pralka, węgiel, pampersy/środki do pielęgnacji dla osoby leżącej, odzież dla dzieci i artykuły szkolne, pościel i ewentualnie odkurzacz.

2.      – Samotne małżeństwo (65 i 69 lat), zamieszkujące jednopokojowe mieszkanie (18 m 2). Oboje stracili mieszkanie w pożarze, od tego czasu trudno im zbudować swój świat na nowo. Bohater jest osobą chorą, ma spore trudności z poruszaniem się. Główne potrzeby rodziny to: wersalka, grzejnik elektryczny energooszczędny, pampersy, kula do chodzenia, żywność, obuwie, środki czystości.

3.      – Matka (65 lat), opiekująca się dorosłą córką chorą na stwardnienie rozsiane. Warunki mieszkaniowe to zawilgocone jednopokojowe mieszkanie – bez ogrzewania. Budżet po dokonaniu opłat to kwota 470 zł miesięcznie. Pomimo trudnej sytuacji Pani jest bardzo pozytywną osobą. Potrzeby: grzejnik na prąd, odzież, obuwie i żywność, pościel.

Koordynatorami projektu są:

Ewelina Świątczak – Dział Spraw Osobowych