Szkolenie z zakresu korzystania z zasobów elektronicznych na platformach Ovid oraz Health Library

Centrum Informacyjno-Biblioteczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wraz z firmą Wolters Kluwer Ovid mają przyjemność zaprosić na szkolenie z zakresu korzystania z zasobów elektronicznych na platformach Ovid oraz Health Library oraz prezentację Embase.

Serdecznie zapraszamy we wtorek, 20 marca o godzinie 12:00, do sali 3.02 w budynku Strefy Wiedzy i Innowacji, ul. Muszyńskiego 2, II piętro.

W trakcie szkolenia przedstawimy główne zalety prenumerowanych przez bibliotekę czasopism i książek, a także najważniejsze funkcjonalności platformy Ovid, w tym:

• Zaawansowane techniki wyszukiwania – z wykorzystaniem słów kluczowych i „subject headings” (zakładek tematycznych), limitów etc.
  • Łączenie wyników wyszukiwań
  • Różne metody docierania do pełnych tekstów artykułów
  • Personalne konto użytkownika wspomagające optymalizację efektywności procesu wyszukiwania informacji: dodawanie przypisów w bazie, zapisywanie wyników wyszukiwania, eksport wyników do zewnętrznych narzędzi typu „reference manager”, ustawianie autoalertów etc.

Szkolenie poprowadzi pan Michael Fanning, trener w firmie Wolters Kluwer Health. Szkolenie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.