Przejazd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz – Łódź niepodległa!

Co łączy bibliotekarzy, czytelników, miłośników jazdy na rowerze i aktywnego spędzania czasu? Odjazdowy Bibliotekarz, czyli  akcja rozpoznawalna nie tylko w Łodzi, ale i w całej Polsce. To przejazd rowerowy, którego uczestnicy często ubrani są na pomarańczowo, bo to kolor tego wydarzenia. Jeździmy szlakiem miejsc związanych z książkami, a na mecie zawsze czekają niespodzianki i atrakcje.

9 czerwca pojedziemy po raz 9! Tym razem pod hasłem 100-lecia niepodległości. Zaczynamy o 12.00 przy Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Miejsce postoju to niezwykłe Muzeum Książki Artystycznej, gdzie gospodarze zaprezentują nam odnalezioną niedawno czcionkę Brygada. Będzie można samodzielnie wykonać pamiątkową tabliczkę, zwiedzić muzeum i chwilę odpocząć. Przejazd zakończymy przy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Tam czeka wymiana książek (przywieźcie je na start!) i liczne konkursy z nagrodami.

Specjalne upominki przygotowaliśmy dla tych, którzy ozdobią swoje rowery lub przebiorą się na nutę niepodległościową.

Organizator: Fundacja Fenomen
Współorganizatorzy: Biblioteka Miejska w Łodzi, Biblioteka Politechniki Łódzkiej, Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego, Centrum Informacyjno-Biblioteczne UM w Łodzi, Centrum Dialogu im. M. Edelmana, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, Rowerowa Łódź, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Łódź

Strona internetowa akcji

Wydarzenie na Facebook’u (tu znajdziecie aktualności o łódzkiej edycji!)

Strona akcji na Facebook’u