Artykuły pracowników UM w czasopiśmie PWN Nauka

W najnowszym numerze PWN Nauka opublikowano dwa artykuły autorstwa pracowników UM w Łodzi:

• E-książki – remedium na nietypowe czasy
    Paulina Milewska
  • Dlaczego medycyna potrzebuje kujona?
    wywiad z prof. n. med. dr. hab. Piotrem Lipcem

Czasopismo jest wydawane w wersji elektronicznej i dostępne bezpłatnie. Zapraszamy do lektury – bieżący numer można znaleźć na stronie wydawcy: https://nauka.pwn.pl

O artykułach

Paulina Milewska, pracownica Centrum Informacyjno-Bibliotecznego UM w Łodzi, opisała doświadczenia naszej biblioteki w zakresie udostępnienie e-książek.

E-książki – remedium na nietypowe czasy
Pandemia koronawirusa zmieniła świat bardzo szybko i w nieoczekiwany sposób. W ciągu bardzo krótkiego czasu i bez przygotowania musieliśmy przestawić się na pracę zdalną, przywyknąć do częstego przebywania w odosobnieniu i stosowania się do nowych zasad funkcjonowania społecznego, wynikających z kolejno wprowadzanych obostrzeń. Uczelnie w ekspresowym tempie przeszły w tryb edukacji na odległość, a biblioteki akademickie szukały najlepszych rozwiązań umożliwiających świadczenie usług online. Jednym z niezwykle ważnych elementów, który pozwolił na sprawne funkcjonowanie w tym trudnym okresie, jest możliwość korzystania z książek i innych zasobów, niezbędnych do prowadzenia zajęć dydaktycznych, pracy badawczej czy uczenia się, w formie elektronicznej, w zdalnym dostępie.

prof. n. med. dr. hab. Piotr Lipiec, Kierownik Zakładu Szybkiej Diagnostyki Kardiologiczne, opowiedział o swojej książce „Przewodnik kujona, czyli jak się dostać na medycynę, skończyć ją i poradzić sobie jako młody lekarz.”

Dlaczego medycyna potrzebuje kujona?
Na temat publikacji skierowanej do obecnych i przyszłych studentów
medycyny, również o kształceniu naukowców-medyków i miejscu, jakie zajmuje 75-letni PZWL na rynku wydawniczym, rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Lipcem z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

O PWN Nauka

Ze strony internetowej wydawcy: Wydawnictwo Naukowe PWN od początku swojej działalności realizuje misję rzetelnego dostawcy treści naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla środowiska naukowego. Uważnie obserwujemy i analizujemy zmiany  zachodzące w polskiej i europejskiej nauce. Naszym celem jest wspieranie pracowników naukowych, dydaktycznych oraz doktorantów. Chcąc być z Państwem w stałym kontakcie, stworzyliśmy w 2020 roku nowy fanpage na Facebooku, dedykowany tematyce naukowej i sprawom akademickim. Dodatkowo przygotowaliśmy nową odsłonę e-magazynu skierowanego do środowiska naukowego, który tak jak profil nazwaliśmy – PWN Nauka. Rozwijamy dobre praktyki i współpracę partnerską. Wykorzystujemy doświadczenie zdobyte w Niezbędniku Akademickim PWN. Zapraszamy Państwa do współpracy i lektury.